Deski fingerboard

Wpis

poniedziałek, 27 czerwca 2011

Fingerboard (mini deski)

                                   Jaką wybrać deske

Oczywiście nikt nie lubi się nudzić i dzięki desce powiniśmy mieć zajęcie na długi czas. Następnie pochwalić się można jak fajnie robimy triki.Ale żeby mieć 100% satysfakcji z jazdy trzeba mieć dobrą deske (cierpliwość też).Oczywiście najbardziej polecam deske z firmy Tech Deck, ponieważ ta deska jest wygodna i się nie zepsuje po dwóch skokach.Także cena jest niewysoka.(ok.25 zł.)

Jeśli jednak nie możemy dostać w sklepie deski z tej firmy polecam fingerboarda z marki Sotuntz, ponieważ także jest dobrej jakości i sprawia niedużo mniej satysfakcji niż Tech Deck.(cena ok.17 zł.)

To na górze jednak było dla początkujących, teraz jak jesteś zaawansowany możesz zakupić np. mitt g5 lub mitt g4, oczywiście ta deska jest nieco droższa od tech decka, nawet sam blat mitta kosztuje ok.30 zł. a jeszcze do tego trzeba dokupić tracki ogólnie wyjdzie 70 zł.

To jest mitt g4

A to jest mitt g5

Niestety mitt zasłynął ostatnio z bardzo złej strony, pisząc to mam na myśli to, że coraz częściej mają krzywo wywiercone dziurki na tracki. Więc jeśli nie chcemy "ryzykować" to możemy np. kupić blat firmy birds. Wielkim gigantem stał się ostatnio BerlinWood, choć niestety życzą sobie za swój blat ok. 100 zł.

 

Zaś nie polecam desek tzw. ''podrób" ponieważ mają (niektóre) metalowe tracki (ośki) to i tak psują się szybko i są za lekkie co powduje, że niemal nigdy nielądują na kołach.(Są tanie kosztują ok.5-10 zł.)

Cierpliwość czyni mistrza

Po zakupie deski czas nią troche pojeździć.Oczywiście nie można się nigdy denerwować jak nam nie wyjdzie kick flip czy olie.Pamiętajcie też o tym, że gdy będziecie zmieniać kułka żeby niepogubić śrubek bo wtedy to już po desce.Inną ważną rzeczą jest to, że gdy chcecie uczyć się od kogoś trików np. na "youtube" to uważajcie na to kto te filmy nagrywał bo niektórzy robią super triki ale niektórzy robią triki bardzo słabe.Macie tu link http://www.youtube.com/watch?v=U6Fhw_dzZWI gdzie (według mnie) facet uczy całkiem dobrze fingerboardu.Film jest w częściach i jeden trwa około 3 min. więc macie co robić (jeśli oczywiście chcecie).

Teren jazdy

Musisz uważać po czym jeździsz ponieważ możesz zepsuć deske lub zedrzeć koła.Oczywiście najbardziej polecam zakupić mini skejterski park na allegro lub stronie z tego typu rzeczami jeśli jednak nie możesz tego zakupić to zrób sam ale jeździj po biórku lub innym nieszorstkim i równym terenie.

Ogólny sposób palcowania

Piemiętajcie, że najważniejsze w palcowaniu jest to aby kłaść DWA PALCE NA DESCENIGDY TRZY.Teraz wytłumacze czemu tylko dwa a nie trzy.

1.Na zwykłej deskorolce jeździsz na dwóch nogach a nie na trzech

2.Źle to wygląda

3.Oszukujesz sam siebie ponieważ twierdzisz, że robisz fajne triki a tak naprawde są słabe.

4.Niema się nigdy z tego 100% satysfakcji

5.Tracisz na tym widzów

Jednak gdy jesteś bardziej zaawansowany w te klocki możesz mieć jeden palec ułożony na fiengerboardzie,o co chodzi? tylko jeden? co ja zrobie jednym palcem? odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta, a czym się odpychasz jak jesteś na normalnej deskorolce? nogą i wtedy jedna zostaje na desce ale to będziecie robić w późniejszych etapach zabawy.

Wrazie zepsucia

Częstym problemem fingerboardzistów jest ruszający się truck. Czesto wystarczy dokręcić kingpin jeśli jednak to nie pomoże wtedy trzeba  klejem (np. kropelką) delikatnie polać w dolnej części traucka.

Innym częstym napotykanym problem jest ścierający się tape wtedy odklejamy go i wklejamy jakiś papier ścierny lub inny tape i gotowe.

Coraz częściej psują się gumki, ale i na to jest prosty sposób. Kupujemy lizaka (jakiegoś taniego), następnie odkręcamy kingpina i wyciągamy gumke, teraz odcinamy od patyczka kawałek na długość gumki i znowu można cieszyć się swobodną jazdą.

Chyba każde koła się ścierają ale jak zawsze odnalazłem prosty sposób i na to. Poprostu bierzemy papier ścierny i szlifujemy nasze kółka (oczywiście nie za mocno), po jakiś 2 minutach szlifowania koła będą gotowe do jazdy. 

Gdyby grafika ścierała się wystarczy wydrukować jakiś obrazek z internetu o wymiarach 98x26, nastepnie przyklejamy obrazek, ostatnim krokiem będzie lakierowanie bezbarwnym lakierem do paznokci. Gdybyście mieli inne problemy piszcie w komentarzach.

Gdzie zakupić to wszystko

Teraz gdy już wiemy co kupić i jak radzić sobie z fingerboardem należy wiedzieć gdzie to kupić. Zwykle pierwszą myślą jest strona allegro.pl no dobrze ale gdyby akurat tam nie było tego co szukamy to co wtedy? wtedy należy poszukać na stronie andegrand.pl, niestety niektóre ceny z tego sklepu są kosmiczne dlatego warto zajrzeć na takie strony jak:

http://www.grand-fingers.pl/

http://www.fingerskateshop.sklepy24h.pl/

Mam nadzieje, że czas przeznaczony na mój blog uwarzasz za nie stracony i prosze o pozytywne komentarze.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
pismo111
Czas publikacji:
poniedziałek, 27 czerwca 2011 15:32

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa